Milkosnamas projektas

Detalus modernaus namo projekto aprašymas

PROJEKTAI, DOKUMENTAI

4/19/20208 min read

Kartu su pavasariu atėjo laikas plačiau aprašyti ir mūsų namo projektą. Šiuo metu beliko tik menkas formalumas ir po kelių savaičių turėsime statybos leidimą. Na, o po to, statybų etapas, kurio laukiame su nekantrumu.

Šiame įraše bus aptartas visas procesas nuo to laiko kai pradėjome eskizuoti ir sukūrėme projekto koncepciją, t.y. nuo sklypo įsigijimo. Taip pat, aptarsime patį projektą, architektūrinę išraiška bei patalpų išplanavimą.

Trumpai:

- Tikslas: sukurti individualų modernaus gyvenamojo namo projektą, kuris turėtų hormoningą ryšį su aplinka bei atitiktų būsimų šeimininkų estetikos bei funkcijos suvokimą.

- Dydis: apie 150 m2 , II aukštai.

- Terminas: projektiniams pasiūlymams, techniniam ir darbo projektui bei statybos leidimo gavimui skiriami 8 mėnesiai.

- Architektai: Milkos šeimininkė ir šeimininkas + UAB Kubinis metras.

- Konstruktorius: Žilvinas Barkauskas

- Vizualizacijos: Milkos šeimininkas.

Idėja


Idėja išliko tokia pati nuo pat pradžių, pasikeitė tik namo architektūrinis sprendimas. Mūsų sklypas yra gana siauras, viename jo gale pušynas, o kitame saulėtas kiemas. Norėdami išlaikyti vientisumą, namą projektavome taip, kad jis kuo mažiau vizualiai atskirtu šias dvi skirtingas puses. Miškas tai toks dalykas kurį labai mėgstame ir vertiname, pušys senos ir gražios, tad norisi jas matyti iš bet kurio sklypo kampelio ir kuo dažniau!

Tūrinė/erdvinė kompozicija

Namas susideda iš dviejų erdvinių elementų. Pirmasis aukštas tai kvadratas su kuo didesniais langais į mišką ir kiemą (pramatomumas). Antrasis aukštas, tai pailgas stačiakampis, kuris uždedamas ant pirmojo aukšto, taip suformuojant pastogę automobiliui bei terasai. Smagu ir tai, kad iškart padiktuojamas ir fasado medžiagiškumas. Planuojame dvi medžiagas, po vieną skirtingam tūriui, tad nebelieka klausimų ir noro dar kažkaip spalvinti fasadus. Paprasta, aišku ir estetiška.

modernaus namo idėjos
modernaus namo idėjos

Vizualizacijos

Pradžioje šiek tiek 3D vizualizacijų, kurios leis susipažinti su projektu.

modernaus namo pavyzdys
modernaus namo pavyzdys

Krauname pirkinius, o Milka žiūri pro virtuvės langą (auto numeriai tik vizualizacijoms!)

moderni terasa
moderni terasa

Pagrindinė terasa

Programa

Mano nuomone, prieš darant projektą, visada verta atsakyti ko ir kiek reikia. Kitu atveju architektas nežinos ką jums projektuoti. Šiuo atveju mes patys esame architektai, tai po ilgos ir nelengvos diskusijos apsibrėžėme tokią apimtį:

I Aukštas

  • Svetainė

  • Valgomasis

  • Virtuvė

  • WC su galimybė įrengti dušą

  • Katilinė/mini sandėliukas

  • Kuo mažiau koridorių

II aukštas

  • Koridorius

  • Tėvų miegamasis + drabužinė

  • Vonia

  • 2x kambariai vaikams

  • Darbo kambarys

Pirmo aukšto išplanavimas

pirmo aukšto išplanavimas
pirmo aukšto išplanavimas

Pirmajame aukšte virs gyvenimas, todėl čia daug atvirų erdvių ir tik dvejos vidaus durys.

Patekimas yra tiesiai iš pastogės. Tad nors ir neturėsime „tikro“ garažo, bet lietui lyjant į namus iš automobilio bėgti nereikės. Kadangi naudojame ir naudosime vieną automobilį (Milkos šeimininkas važinėja dviračiu 365/365d), po stogu vietos bus vienam. Tačiau papildomai dar šalia bus vieta ir kitam automobiliui.

Iškart matyti, kad nėra tambūro. Daug žmonių sakys, jog tai blogas sprendimas, bet mums taip labiau patinka. Nemėgstame į namus eiti per durų labirintą. Be to, einant didesniam žmonių kiekiui, tambūras praranda savo funkcionalumą, nes abejos durys vistiek būna praviros ir vėsaus oro į namus patenka. Taip pat, mūsų įėjimas yra po antru aukštu, tad jis bus sausesnis ir švaresnis, ko pasekoje neprinešime tiek purvo į namus. O ir šiaip, dabar namus puikiai valo robotai/siurbliai. Na, ir toks sprendimas estetiškai atrodo patraukliau, nes turime daugiau atvirų erdvių.

Virtuvės langas kairėje bei įėjimo durys dešiniau.

Koridorius yra 1.3m pločio. Iš jo galima be durų patekti tiesiai į virtuvę, kad patogiai susinešti pirkinius. Kitoje pusėje patekimas į katilinę/sandėliuką, WC, laiptinę ir kas be ko svetainę. Taip pat čia bus didelė 3.3m ilgio ir 2.9m aukščio spinta, tad tilps ne tik lauko drabužiai, bet ir kiti daiktai. Mums dar svarbu tai, jog koridorius yra ne tik jungtis tarp skirtingų patalpų, bet ir jungtis tarp miško ir saulėto kiemo. Atėjus prie namo durų, namą matysime kiaurai, koridorius nebus tamsus.

Katilinėje prie įėjimo bus plautuvės vieta, o už durų prie lauko sienos negilios lentynos smulkiems daiktams. Čia ,beje, bus ir Milkos, bei naujosios jos draugės, Lunos, tualetai. Katilinėje iškart planuojame langą, nes turėsime dujų katilą (leidimą gausime projektui su šilumos siurbliu, kad būtų paprasčiau). Katilinės gale, po laiptais dar bus vietos ir skalbyklei/džiovyklei.

Mūsų name bus 2 vonios kambariai. Tiesa, pirmajame aukšte kol kas numatome tik WC, bet pasiruošime santechniką taip, kad būtų galima pasidaryti nedidelį dušą. Tokį sprendimą priėmėme, nes verslaujame patys, neturime darbų su griežtomis darbo valandomis, tad ir eilių prie vonios kambarių nebūna. Svarbu paminėti, kad tiek WC, tiek katilinė, laiptinė ir automobilio vieta yra šiaurinėje pusėje.

Praėjus koridorių, patenkame į svetainė ir valgomojo zoną, kurioje pagrindinį akcentą diktuoja architektūra – turėsime vitriną per visą sienos plotį, nuo pat grindų iki lubų. Tai bus mūsų puošmena ir interjero detalė. Būdami čia, visais metų laikais grožėsimės besikeičiančiu gamtos paveikslu.

Jeigu leis piniginė, tuomet puse vitrinos padarysime nustumiama, kad vasarą prie svetainės galėtume prijungti ir terasą. Ši zona yra pietinėje, truputį link vakarų pusėje, tad virš pusės terasos esanti konsolė puikiai užstos saulę ir neleis perkaisti patalpoms. Be to, šalia pušynas, kuris meta šešėlį, tad tikimės, jog šiltnamio efekto išvengsime.

moderni virtuvė
moderni virtuvė

Virtuvė yra sujungta su valgomojo zona, tačiau vizualiai šiek tiek atskirta. Viduriukas tarp visiškai sujungto ir visiškai atskirto variantų. Toks buvo Milkos šeimininkės noras, kad virtuvės reikalai būtų šiek tiek patraukti nuo bendros erdvės. Virtuvė rytinėje pusėje, kad ryte gerdami kavą galėtume pasišildyti ir lengviau prasibudinti.

II aukštas

antri aukšto planas
antri aukšto planas

Antrojo aukšto išplanavimas yra labai paprastas: vienoje pusėje koridorius, kitoje patalpos.

Koridorius (8) yra tiesiai virš pirmojo aukšto koridoriaus, lygiai tokio pat pločio. Pradarius duris 9 ir 14 patalpose, vėl jausis namo kiaurumas. Kadangi koridorius yra rytų/pietų pusėje, čia yra ir langų, kurie sulygiuoti su laiptine bei vaiko kambario durimis. Lygiuojame tam, kad laiptais lipant žiūrėtume ne į sieną, bet pro langą, kuris čia taip pat bus nuo pat grindų iki lubų, t.y. 2.8m aukščio.

modernaus namo koridorius
modernaus namo koridorius

II a. koridoriaus vizualizacija

Pravėrus „master“ miegamojo duris (9), pasitiks vaizdas į pušyną. Vienintelis dalykas, kuris bus kitoks, tai kad nei Milka, nei Luna, atvirkščiai nei vizualizacijoje žemiau, patekti negalės. Bus zona trafico limitato, kaip mes mėgstame sakyti. Drabužinę darome pusiau atvirą, be durų, taip ji bus šviesesnė, judėjimas bus sklandesnis. Ilgai užtrukume, kol radome teisingą vietą didžiajam langui. Norėjome jo tiesiai prieš lovą, tad buvo iššūkis padaryti estetišką fasadą iš išorės.

miegamojo interjero dizainas
miegamojo interjero dizainas

Vaizdas įėjus į miegamąjį

Kadangi atskiros vonios miegamajam nedarome, nusprendėme suplanuoti viską taip, kad į vonios patalpą (10) patektume tiesiai. Gaunasi toks pusiau atskiras vonios kambarys, ypač kol neturime vaikų. Na, o esant vaikams ir reikalui, duris į koridorių užsirakinsime. Tada, matyt, ir dušas pirmame aukšte atsiras. Kas be ko, daug paprasčiau būtų daryti atskirą vonią, bet paskaičiavus realius įrengimo kaštus bei namo plotą, nusprendėme rinktis tokį sprendimą. Vonioje langas taip pat nuo grindų iki lubų, tačiau jau siauresnis.

11 patalpa bus darbo vieta 1-2 žmonėms. Tai vienintėlis kambarys, kuris vaizdą turės į kaimyno namą. Ir mišką už kaimyno namo! Ir šiaip, ne svajosiu, o dirbsiu šiame kambaryje, tai vaizdai ne pirmas prioritetas. Kambarys siauresnis nei įprasti kambariai, tačiau prispaudus dideliam reikalui (dvynukų situacija) galima išgriauti sieną su 12 kambariu ir turėti du atskirus kambarius.

darbo kambario idėjos
darbo kambario idėjos

Darbo kambario vizualizacija

12 vaiko kambarys turi langą kiek neįprastoje vietoje. Smalsumo vedamas, dariausi sklypo ir aplinkos 3D modelį (rašiau apie tai straipsnį), o jame aiškiai pasimatė, jog vaiko kambarys dalinai turėtų ryšį su kaimyno virtuvės langu. Tad nusprendėme langą pastumti taip, kad vaizdas būtų į kaimyno kiemą bei obelį. Kadangi šis kambarys yra vakarų pusėje, duryse planuojame beveik metro aukščio viršlangį (durų angos bus nuo žemės iki lubų). Tad langas, kuris yra tiesiai prieš duris tampa ypač svarbus.

Bendri patarimai

Tikiuosi, kad šį straipsnį skaitys ir tie, kurie dar tik planuoja namus, tad pasidalinsiu ir keletą patarimų, kurie mums buvo naudingi. Vienas iš svarbiausių, tai yra gyvenimo simuliacijos name. Mes jų atlikome šimtais. Bandžiau įsivaizduoti kur eisiu ir ką darysiu atsikėlęs šeštadienio arba pirmadienio rytą, kur bus patogu apsirengti ar pasiimti drabužį. Milkos šeimininkė darė savo simuliacijas, derinome jas tarpusavyje. Svarstėme kur plausime šuniui kojas (Milka sako, jog šuns nebus, bet kas čia žino), o ir kaip ryte iš šiltnamio nuskinsime pomidorą. Kaip iš virtuvės pateksime į terasą, kai atvažiuos tėvai ar draugai ir t.t. Visa tai leido plane sudėlioti baldus, stalčius su konkrečiais daiktais ir galiausiai sustumdyti planą taip, kad tie daiktai gražiai iš pagal standartinius matmenis išsidėliotų.

Kita svarbi detalė, tai yra 3D. Mums tai problemų nesukėlė, nes mes esame vizualizacijų kūrėjai ir kasdien tai darome. Tačiau net jeigu ir nemokate, prašykite detalaus 3D modelio iš architektų, dizainerių ar konstruktorių. Mums 3D dar projektavimo stadijoje ištaisė ne vieną klaidą, kurią būtume padarę statybų metu. Net neabejoju, kad klaidų vistiek bus, bet mažiau – tai ne daugiau. Kad ir kokią gerą vaizduotę turėtume, visų detalių numatyti negalime. O 3D viskas matosi iškarto. Net tokie dalykai, kaip nesueinantys grindų apvadai ar pan.

Išorės sprendimai

Kaip jau ir rašiau anksčiau, fasadas turės dvi skirtingas medžiagas. Kadangi esame šalia miško, antrasis aukštas bus medienos lentelių (ventiliuojamas fasadas), kurias paliksime natūraliai nupilkėti. Kaimynės namas toks pat. Pirmasis aukštas kol kas suplanuotas iš tamsaus tinko. Bet vis dar neatmetame ir pjaustytų klinkerio plytų klijavimo varianto, nes tos pailgos Petersen plytos labai jau gražios. O ir kvadratų nėra tiek daug.

Aplink namą bus stambios frakcijos akmenų nuogrinda, ant pirmojo aukšto stogo taip pat numatyta akmens skalda. Tai leistų stogo dangai neperkaisti, pro antro aukšto langus atrodytų estetiškiau. Tik bijau, kad čia prikris spyglių, kurių iš ten nebeiškrapštysiu. Tad bus matyti. Automobilių vietas galvojame išgrįsti granito trinkelėmis, kurios atrodo gražios net ir apsamanojusios. O galbūt tiesiog paprastas trinkeles, bet įdomesniu raštu. Sklypo dalyje miško pusėje, galvojame palikti natūralią fauną bei augalus, tad ten tikriausiai atsiras sąmanų, daugiau pušų, kažkiek vejos. Kitoje sklypo dalyje turėsime veją su obelų sodu, sklypo gale kitą savaitę jau turėsime šiltnamį bei sandėliuką, kuris bus padarytas iš tokių pat, kaip namo medžiagų.

šiltnamio ir sandėliuko projektas
šiltnamio ir sandėliuko projektas

Šiltnamio ir sandėliuko eskizas

Instagram

Šį tinklaraštį atnaujiname tik pabaigę darbus, tačiau Instagram paskyroje kiekvieną dieną darome detalius video ir tiesiogines transliacijas iš statybų. Kviečiame prisijungti ir stebėti čia.

Linkėjimai