Juodgrindžių įrengimas ir sklypo lyginimas

Tai verta ar neverta įrengti juodgrindes?

11/16/20204 min read

juodgrindžių įrengimas
juodgrindžių įrengimas

Juodgrindžių klausimas individualių namų statyboje pastaruoju metu kelia nemažai diskusijų. Statytojai yra pasiskirstę į dvi skirtingas stovyklas – vieni sako, jog reikia, kiti, kad nereikia.

Mūsų konstrukcijų projekte juodgrindžių nebuvo. Vietoje jų buvo numatytas 10cm storio skaldos sluoksnis, kuris skirtas nudrenuoti drėgmei. Apskritai, manau, kad tai teisingas sprendimas, nes individualių namų statyboje 9/10 atvejų juodgrindžių nereikia.

Visgi šiame name nusprendžiau jas padaryti. Priežastys yra labai paprastos:

- skaldos sluoksnis kainuoja brangiau nei juodgrindės;

- namas stovi drėgname grunte, geras betonas ją sulaiko;

- paprasčiau įrengti monolitinę perdangą, betonuojant ji neišlinksta dėl antramų susėdimo;

- nebereikia pamato pertvaroms;

- švaresnė statyba vėliau;

- apsauga nuo graužikų.

Kadangi namas statomas sau, buvo nuspręsta juodgrindes įrengti. Pagrindinė priežastis – užkirsti kelią kapiliarinei drėgmei. Pamatas pertvaroms būtų vistiek reikalingas, tad pabrangimas įrengiant visą plokštumą buvo nedidelis. Kaip ir minėta, dėl drėgmės buvo daromos ne smėlbetonio grindys, bet pramoninio, aukštos klasės betono. Jis įgeria mažai drėgmės, yra tvirtesnis.

Trumpai:

- Biudžetas: 3000 € (juodgrindės + sklypo lyginimas).

- Kiekis: 75 m2;

Darbai

Prieš pradedant tolimesnius darbus, buvo nuspręsta, jog reikia susitvarkyti sklypą. Grindų betonuotojai padėjo suorganizuoti techniką bei gruntą taip, kad per tą pačią dieną buvo pakeltas visas sklypas, įrengtas kelias, bei įrengtas pamato apatinis sluoksnis.

Sklypo lyginimas

Kadangi mūsų sklypas nelygus, vėliau būtų sunku vykdyti tolimesnius statybos darbus. Gal ir galima būtų bandyti sklypo lyginimą nukelti statybų pabaigai, tačiau nesinorėjo pagalvoti apie medžiagų sandėliavimą, technikos važinėjimą po purvynus ir balas. Dėl to sklypą lyginome su savo turimu gruntu (smėlis) bei papildomai pirkome žvyro. Žvyrą pirkome po 60€ su atvežimu iš Dariaus +370644 1900. Kaina tokia gavosi, nes susiorganizavome iš anksto. Kažkam šio grunto buvo per daug, tai mes mokėjome tik už atvežimą. Šis gruntas matosi nuotraukoje kairėje. Tolumoje mūsų gruntas, kuris liko po pamato aikštelės ruošimo.

Kas be ko, prieš lyginant sklypą pasiruošėme visus vamzdžius ir kabelius.

Vaizdas prieš atliekant darbus

Iš ryto vienu metu pradėjo dirbti ir mini eskavatorius ir bobcat. Kol vienas lygino esamą gruntą, kitas padėjo užpilti naujai atvežąmą sijotą smėlį pamato viduje. Kaip matote, pamatas iš vidaus apšiltinamas iš karto su EPS100 10cm. Smėlis į pamatą pilamas sluoksniais ir po truputį vibruojamas.

mini ekskavatoriaus paslaugos
mini ekskavatoriaus paslaugos

Per pietus vaizdas jau gerokai pasikeitė. Sklypas beveik išlygintas, o pamatas jau užpiltas smėliu. Kairėje pusėje yra keliukas, jame vietoj smėlio pylėme maltą betoną. Pastarasis gerai drenuoja vandenį ir susispaudęs tampa itin tvirtas pagrindas. Vėliau teko kasti duobę, tai vargo vakarienė, betono gabalai tarpusavyje labai gerai sukimba. Tą patį maltą betoną pylėme ir būsimoje mašinų stovėjimo vietoje. Kad maltas betonas nesubadytų padangų, ant viršaus išpylėme smėlio sluoksnį.

smėlio pagrindo ruošimas
smėlio pagrindo ruošimas
smėlio pagrindo ruošimas
smėlio pagrindo ruošimas

Galiausiai sutvarkius sklypą, buvo imtasi užbaiginėti juodgrindžių pagrindą. Ant smėlio sluoksnio buvo paklota geotekstilė, o ant jos supiltas 5cm plautos skaldos sluoksnis. Šios skaldos mums liko nuo drenažo įrengimo darbų. Visi šie darbai buvo padaryti per vieną dieną. Vakare atvažiavus buvo jausmas, kad čia naujas sklypas, nes vaizdas pasikeitė kardinaliai. Kai kuriose vietose buvo pakelta net apie 50 cm grunto, sklypas tapo lygus ir malonus akiai, vaizdas susilygino su kaimyno sklypu, kuris buvo išlygintas gerokai seniau.

skaldos pagrindas po pamatais
skaldos pagrindas po pamatais

Kitą dieną buvo išlietas betonas. Prieš jį liejant, būsimų pertvarų vietose buvo nukastas plautas skaldos sluoksnis ir sudėta armatūra. Šiose vietose betonas gavosi storesnis ir tvirtesnis. Betonuojant taip pat buvo naudojamas armatūros tinklas. Kadangi orai itin šilti, tai teko bent 4 kartus per dieną laistyti, kad palaikyti drėgmę ir išvengti skylimų. Gerai, kad turime sodų vandenį sklype.

Išvada

Darbai užtruko vieną dieną ir sekančios dienos kelias valandas. Malonu, kad pavyko susikurti tvarkingą statybų aikštelę. Galėsime be didesnių rūpesčių žygiuoti tolyn į priekį.

Kainos

- Juodgrindžių įrengimo kaina buvo sutarta iš karto ir kainavo: 1490€ (pagrindo ruošimas, šiltinimas, medžiagos ir betonavimas);

- 50 m3 smėlio – 450€;

- 20 m3 žvyro – 120€;

- Technika – 360€ už darbą bei 40€ už atvažiavimą;

- Maltas betonas 40 m3 – 480€.

- Kaimynas prisidėjo prie kelio įrengimo, tad grįžo +200€.

- Viso: 1490€ juodgrindės bei 1250€ už sklypo bei kelio pakėlimą. Į planuojamą biudžetą tilpome.

Instagram

Šį tinklaraštį atnaujiname tik pabaigę darbus, tačiau Instagram paskyroje kiekvieną dieną darome detalius video ir tiesiogines transliacijas iš statybų. Kviečiame prisijungti ir stebėti čia.