Lauko inžinerija

Milkos šeimininkas
0 komentuoti
Lauko inžineriniai darbai

Įrengdami pamatą nusprendėme kartu įrengi ir lauko inžinerinius tinklus. Apie drenažo sistemą jau rašėme, o šiame įraše trumpai pasidalinsime įžvalgomis apie elektros ir vandens įvadus į namą, lietaus nuotekas bei kitus vamzdžius.

Gali kilti klausimas kodėl šiuos darbus darėme dar neesant pamatui, tai atsakymas labai paprastas: nenorime 10 kartų perkasinėti sklypą, kviesti techniką. Daug pigiau yra viską pasidaryti vienu kartu, prieš lyginant sklypą.

Trumpai:

  • Darbai atlikti 2020-05-27 per dvi dienas;
  • Darbus atliko MB Ruptera. Vadovas Mantas iš šios įmonės tikras profesionalas, baigęs ne vieną aukštąjį, žino daug ir konsultuoja toliau šio namo statybose visais inžineriniais klausimais;

Projektas

Prieš pradedant darbus, patys pasidarėme brėžinius su konkrečiais pririšimais. Kadangi turime 3D modelį, jau žinome kur ir kas stovės, todėl buvo lengva surasti tinkamas vietas įvairiems objektams. Drenažo pravalos bus po veja, lietaus nuotekos po fasado šiltinimos sluoksniu, vandens surinkimo trapai ties automobilio stovėjimo vietomis. Kadangi sklype dar nebuvo rostverko, teko prisirišti prie kampinio polio. Atitinkamai paruošti ir brėžiniai.

Informacijos pateikimas meistrams

Lietaus nuvedimo sistema

lietaus nuvedimo sistema
Medžiagos

Mes turime plokščią stogą bei suprojektuotus 4 vnt. vertikalius lietvamzdžius. Juos slėpsime po fasado apdaila. Kadangi fasado sprendimas buvo aiškus jau prieš darant pamatą, galėjome tiksliai numatyti kur padaryti vandens surinkimą. Tam naudojome Wavin 110mm lauko kanalizacijos vamzdžius. Paskutiniame taške lietaus vamzdžius ir drenažo sistemą apjungėme į vieną 160mm diametro vamzdį, kuris nuėjo į infiltracinį šulinį.

Darydami savo lietaus surinkimą, kartu išsprendėme ir kaimyno bėdą. Kaimynas savo garažą yra pasistatęs praktiškai ant sklypo ribos ir nuo jo ateina du 80mm lietvamzdžiai. Lietaus ten nedaug, gal 25 kvm. ploto stogas, tačiau išspręsti bėdą reikėjo. Pradžioje mintis buvo pasiūlyti kaimynui pasidaryti viską pačiam, tačiau tuomet jam būtų tekę išrausti visą sutvarkytą gerbūvį. Suprasdami tai, geranoriškai sutikome pajungti tuos du lietvamzdžius prie mūsų sistemos. Kas be ko, kaimynas pats viską apmokės. Visi laimingi, ir santykiai su kaimynu dar geresni.

Vandens įvadai

Iš karto nusimatėme ir pratempėme 32mm vandens vamzdį nuo katilinės iki būsimo vandens gręžinio. Kas be ko, vamzdis paliktas su rezervu. Tokį pat vamzdį padarėme iš katilinės iki infiltracinio šulinio, prie kurio stovės vejos laistymo sistemos kolektorius. Kartu buvo atitemptas ir 8 gyslų kabelis vožtuvų valdymui.

Dar vieną 32mm vamzdį nutempėme nuo katilinės, iki vietos lauke kuriame planuojame vandens kranelį fasade. Šioje vietoje taip pat yra ir D110 vamzdis trapui. Paskutinį vamzdį padarėme nuo katilinės, iki sklypo ribos. Jeigu Vilniaus vandenys atvestų vandentiekį, ateityje nereikės ardyti kiemo ir trinkelių, tam, kad įsivesti miesto vandentiekį.

Papildomą D110 vamzdį pakišome po rostverku tam, kad vėliau galėtume įsivesti dujas. Jos pas mus jau prie sklypo ribos, tad net nesvarstome šilumos siurblio varianto. Finansiškai šilumos siurblys niekaip mums neapsimoka.

Elektros gofros

Elektros įvadas į namą
Pigus būdas įrengti tvarkingiems įvadams – fanera su skylėmis.

Šių gofrų padarėme nemažai. Iškart nusimatėme jog reikės gręžiniui, biologiniam nuotekų įrenginiui. Taip pat padarėme pagrindiniam įvadui į namą, nutempėme iki vietos kur kažkada stovės vandens gręžinys bei biologinis nuotekų valymo įrenginys. Taip pat palikome porą rezervui.

Gaila, bet nespėjome išsiaiškinti kiek ir kokių kabelių reikėtų prasivesti vartams bei jų automatikai. Nenusprendėme ar darysime domofoną, vartelius ir kaip juos valdysime, todėl palikome tik tuščią gofrą link tos pusės kur bus vartai.

Visus vamzdžius ir gofras svarbu susižymėti ir gerai užsandarinti. Kaip rodo mūsų patirtis, to nepadarius vamzdžius galima sugadinti apipilant betonu ar panašiai. Beje, visais šiais nuotykiais pasidalinome instagram paskyroje.

Išbandymai

Vos tik įrengus lauko inžineriją, turėjome liūčių sezoną. Buvo trys ypač stiprios liūtys, kurių metu iškrito labai daug kritulių. Aplink gyvenantys kaimynai pasakojo, jog per 20 metų nematė. Vaizdas po tokių gamtos smūgių buvo baisokas:

Liūtys Vilniuje
Rūkas. Temperatūra nuo +31 iki +17 nukrito per 15 minučių liūtį.
Potvyniai Lietuvoje
Rūkas
Potyviniai Vilniuje
Birželio mėnesio kritulių norma iškrito per 15 min.
Kruša Vilniuje
Mašinos stiklai sveiki, tačiau stogas šiek tiek aplankstytas

Kainos

Darbai:

  • 205€ kainavo lietaus nuotekų vamzdžių tiesimas;
  • 150€ kainavo vandens bei elektros išvadai;

Medžiagos:

  • Tiksli kaina neaiški, nes kartu buvo pirktos medžiagos drenažui bei nulinei kanalizacijai, tačiau turėtų būti apie 300-400€.

Iš viso su darbais ir medžiagomis gavosi apie 655€. Darbais ir jų kokybe esame patenkinti, jokių nusiskundimų kol kas nėra.

Instagram

Šį tinklaraštį atnaujiname tik pabaigę darbus, tačiau Instagram paskyroje kiekvieną dieną darome detalius video ir tiesiogines transliacijas iš statybų. Kviečiame prisijungti ir stebėti čia.

Parašyti komentarą