Šiukšlių utilizavimas

Statybinių atliekų tvarkymas

8/7/20191 min read

statybinių atliekų išvežimas Vilniuje
statybinių atliekų išvežimas Vilniuje

Logiška, kad atliekant namo griovimą susikaupia daug atliekų. Nors mes naudojame kiek netradicinę namo griovimo koncepciją, tačiau vistiek atėjo laikas, kai išvežti likusias šiukšles turime patys.

Mano idėja buvo ta, kad viską ką galime atiduodame ir dovanojame žmonėms, o likusiomis šiukšlėmis pasirūpiname patys. Taip ir padarėme, beveik viską išsivežė žmonės, o mums liko tik supuvusios medienos atliekos bei plytos/grūzas. Turiu paminėti, kad nemažą medienos atliekų dalį žmonės išsivežė. Buvau nustebęs. Vienas žmogus iš bedros krūvos lentų nuo turėklų, grindų ir pan. išsirinko nesupuvusias lentas, susipjovė ir išvažiavo statyti „vištinyko“. Kitas pasiimė malkoms. Na ir džiugu, visiems gerai.

Tačiau dalis medienos yra supuvusi, tad daug jos liko. Iš pradžių pagalvojau, kad užsakysiu patikimą įmonę kuri viskuo pasirūpins. Šiukšlėmis pasirūpinti norime atsakingai, nes istorijų, kai jos vežamos tiesiai į mišką apstu. Nuo tokios istorijos ir mes buvome netoli. Kadangi dovanojome daug daiktų, pradėjome gauti pasiūlymus iš skelbiu.lt „verslininkų“. Jie eina per skelbimus ir pamatę potencialius pirkėjus rašo žinutes: „galiu nugriauti namą“, „galiu išvežti šiukšles“ ir t.t. Vienas iš daugelio tokių pasiūlymų atrodo maždaug taip (atkreipkite dėmesį į datas):

nelegalus šiukšlių utilizavimas
nelegalus šiukšlių utilizavimas

Buvo net atvejis, kai žmogus paskambino, jog nori pats nusigriauti namuką. Atvažiavo sekmadienį, akivaizdžiai girtas ir pasiūlė nugriauti už 4500€. Tikriausiai pagalvojo, kad bus sunkiau atsispirti tokiam pasiūlymui, kai sutiksiu žmogų gyvai

Po visų istorjų padariau mini konkursą, parašiau emailą normalioms įmonėms, pridėdamas nuotrauką su šiukšlių krūva. Gavau pasiūlymus, o vienas iš jų buvo gundantis. Įmonės atstovas iš nuotraukos paskaičiavo, kad šiukšlių bus ~5 kubiniai metrai, o kubinis metras pas juos kainuoja 15€. Paskaičiavau kad bus 75€, užmečiau tradicinius 30% nenumatytoms išlaidoms (statybų taisyklė) ir pagalvojau, kad ~100€ man puikiai tiks. Už porą dienų susitinku vietoje su išvežejais ir įtarimus iškart sukelia tai, kad jie atvažiavo su gerokai per maža mašina. O tada vairuotojas sako: pas mus autobusiukas 13 kubinių metrų, o šiukšlių čia bus 3-4 autobusiukai nes lentos didelės ir talpiai jų sukrauti mes nesivarginsime. Mintyse paskaičiuoju, kad kalba eina apie 600-800€ ir mandagiai siunčiu vaikinus su pirštinėmis iš ten kur atvažiavo. Kažkas ne to.

Po dar keletos dienų pasidomiu statybinių atliekų konteinerių kainomis. Geriausią pasiūlymą gaunu iš Opus Realis. Užsakinėjant konteinerį reikės žinoti ką į jį krausite bei koks kiekis bus. Kadangi mano atveju buvo mediena su vinims, gauname pasiūlymą didesniam (10 kubinių metrų) konteineriui už 150€. Visi kiti pasiūlymai nuo 180€ + PVM iki 350€ + PVM. Pokalbis konstruktyvus ir malonus, konteineris buvo atvežtas tą dieną, kurią pažadėjo. Vairuotojas labai malonus, jokių pretenzijų, kad sunku privažiuoti. Ir jokių priekaištų, kad dėl siauro privažiavimo nusilaužė veidrodėlį. Iš vairuotojo dar gaunu informacijos, kad į konteinerį kraunant plytas ar grūzą jau reikia užsakinėti mažesnį, kitaip sunkvežimis nepakels konteinerio. Arba sugadins keliuką dėl didelio svorio.

Po konteinerio atvežimo padirbėjau 2 pusdienius, o vieną iš jų su Milkos šeimininkės pagalba. Visos šiukšlės tilpo, statybų aikštelėje liko tik grūzas ir būsimos betono atliekos. Na, gal konteinerį šiek tiek perkroviau, bet jokių pretenzijų iš Opus Realis nesulaukiau, konteinerį išsivežė patys, be mano apsilankymo objekte.

Moralas: taip, fiziškai dirbti reikėjo, savo laiko skirti reikėjo, bet sunkų darbą ir purvinas rankas aš mėgstu. Tai geros savijautos receptas. Tuo labiau, nuolatos dirbant prie kompiuterio, mankšta statybų aikštelėje tik į naudą! Kūnas padėkos.

P. S. Didelis ačiū Milkos šeimininkei, kuri prisidėjo savo darbu ir palaikė mane nešdama šiukšles, veždama maistą ir vandenį į statybų aikštelę. Ir kas be ko, už istoriją su langų stiklais, kurią publikavome milkosnamas instagram paskyroje.

Šiukšlių rūšiavimas

P.S. rašau iš ateities. Opus realis paslaugomis naudojomės dar 3-4 kartus. Paskutiniai kartai buvo itin nemalonūs - konteinerį pažadėdavo atvežti, bet taip dvi savaites ir nepasirodydavo. Vis žadėdavo kitą ir dar kitą dieną.