Namo griovimas kitaip. II dalis.

Kaip nebrangiai nugriauti namą

11/1/20194 min read

Nebrangus namo nugriovimas Vilniuje
Nebrangus namo nugriovimas Vilniuje

Antrasis straipsnis apie tai, kaip mums sekėsi atlikti namo griovimo darbus. Pirmąjį straipsnį, kuriame naudojome kiek neįprastus griovimo darbų metodus, galite paskaityti šioje nuorodoje.

Trumpai

- Griovimo darbai: pamato su dviems rūsiais bei monolitine perdanga griovimas;

- Vieta: Vilnius;

- Darbo laikas: 5 valandos;

- Kaina – 1600€.

- Šiame straipsnyje aprašysiu apačioje esančiame paveiksliuke matomus pokyčius.

sodo namo griovimas Vilniuje
sodo namo griovimas Vilniuje

Kaip mes griovėme namą

Kas skaitėte pirmąjį straipsnį, žinote, kad griovimo darbams pasirinkome kiek neįprastą metodą – atiduoti namą. Nuo pat pradžių, kai tik gavome raktus pradėjau fotografuoti daiktus ir kelti juos į skelbimus. Tokiu būdu pavyko atsikratyti beveik visko. Buvo paimta sena buitinė technika, senos grindų plytelės, įvairūs neveikiantys daiktai, stogas, senos durys ir panašiai. Liko tik vienas statybinis konteineris senos medienos, truputį stiklo, pamatai ir puse silikatinių plytų.

Stiklą per kelis kartus pridaviau į didelių gabaritų atliekų aikštelę prie Vakarinio aplinkelio, Pumpėnų gatvėje 10. Paprastai, be jokios biurokratijos ir mokesčių priėmė visą stiklą. Jeigu vežate didesnį kiekį, pasiimkite žmonos pasą, galėsite priduoti dvigubai daugiau. Tiesa, stiklas pas mus buvo iš senų langų, jo mesti į buitinius stiklo konteinerius negalima. Jeigu turite senų butelių ar kažko panašaus, tai tiesiog meskite į paprastus konteinerius.

Po stogo nuėmimo likusias namo sienas per dvi dienas išverčiau pats, vienas, tiesiog su kovalda. Mūrijant buvo naudojamas prastas skiedinys, tad viskas ardėsi itin lengvai ir greitai. Silikatines plytas žmones po griovimo gan sparčiai graibstė ir bendroje sumoje išsivežė apie 1000 vnt. Buvo tokių, kurie atvažiavę į vietą jas valydavosi, grandydavo likusį skiedinį ir tik tada išsiveždavo. Smagu, nauda ir man, ir kitiems. Tačiau vėliau plytos sušlapo, tad nutarėme nebelaukti ir imtis rimtesnių darbų.

Namo griovimo darbų procesas
Namo griovimo darbų procesas

Stambūs griovimo darbai

Iš pradžių buvau nusiteikęs pamatą išgriauti pats. Turėjau planą išsinuomoti rimtesnį perforatorių ir viską išardyti. Atrodo lengva. Bet didžioji darbo dalis yra viską sukrauti į konteinerius iš išvežti, o čia vienam jau būtų per didelis vargas. Paskaičiavau, kad po griovimo bus apie 6-8 konteineriai gruzo, o tai jau iškart apie 800-1000€ išlaidos. Be to, dar reikia susiderinti kada konteinerius išvežti, tai garantuotai užimtų daugiau laiko.

Po tokių minčių, nusprendžiau susikoncentruoti į savo darbą, o griovimą atiduoti tiems, kas turi techniką. Apskambinau 3-4 įmones, kurios specializuojasi griovimo darbuose, papasakojau situaciją. Niekas telefonu ar elektroniniu laišku kainų nesakė, visi atvažiavo į vietą ir tik tada davė pasiūlymus. Beveik visi griovėjai sakė, kad gruzo bus apie 10 mašinų, tad griaunant pačiam vien tik konteinerių nuoma būtų kainavusi 1200-1500€. Kai tuo tarpu pasiūlymai už visus griovimo darbus buvo nuo 1800€-2200€ ribose.

Griovimo diena

Po derybų raundo rankomis sukirtome su Ruslanu iš Griovimodarbaivilniuje už galutinę 1600€ kaina. Kad derybos būtų naudingos abiems pusėms, sutarėme, kad darbus atliksiančią įmonę paminėsiu šiame straipsnyje. Išsiduosiu prieš Ruslaną, bet šiems darbams juos būčiau pasirinkęs ir be derybų, nes ši įmonė turėjo kitą, man svarbią savybę – gerą komunikaciją, malonų bendravimą.

Planavome, kad realūs griovimo darbai užtruks vieną dieną, maksimum pusantros. Sutartą dieną rytą apie 8 valandą gavau skambutį, kad darbas jau vyksta. Vaizdas maždaug toks:

Per pietus, besiruošiant važiuoti pasidaryti nuotraukų šiam straipsniui, gavau žinutę, kad darbai jau baigti. Atvažiavęs pamačiau ne tik išgriautą namą ir duobę, bet išlygintą sklypą. Šis darbas buvo padarytas atskirai nesitarus, tad siunčiu karmos taškų griovėjams.

išlygintas sklypo reljefas
išlygintas sklypo reljefas

Griovimo darbai buvo atliekami su ekskavatoriumi, o statybinės atliekos išvežamos triašiais ir keturašiais savivarčiais. Nors darbai atrodo gan paprasti, bet situacija buvo ne iš lengvųjų. Visų pirma, tai privažiavimas į sklypą su didesnių gabaritų technika nėra patogus, reikia atbulomis prasibrauti pro pušyno keliuką su nuolydžiu. Be to, aplink sklypą nėra daug vietos manevravimui. Dėl šios priežasties dar prieš darbus nusprendžiau apsaugoti medžių kamienus senomis lentomis:

medžių kamienų apsauga statybų metu
medžių kamienų apsauga statybų metu

Darbais likau patenkintas, viso buvo išvežta 12 savivarčių betono ir mūro atliekų, kurie buvo priduoti perdirbti ir panaudoti kaip antrinės žaliavos kelių gamybai specializuotoje perdirbimo įmonėje.

Apskritai namo griovimo procesu esu patenkintas. Bendroje sumoje už viską gavosi mažiau nei 2000€ + savo laikas. Kai tuo tarpu viso namo griovimui buvome gavę pasiūlymus už 5500-6000€. Gauta nemažai patirties bei emocijų, nes darbus atlikti pačiam buvo įdomu.

Na, o toliau, įdomioji dalis, nes baigus griovimo darbus, prasideda statybos!

Instagram

Šį tinklaraštį atnaujiname tik pabaigę darbus, tačiau Instagram paskyroje kiekvieną dieną darome detalius video ir tiesiogines transliacijas iš statybų. Kviečiame prisijungti ir stebėti čia.