Elektros reikalai

Naujos elektros tiekimo sutarties sudarymas. Stulpų šalinimas.

5/13/20192 min read

elektros stulpų iškėlimas
elektros stulpų iškėlimas

Kiek teko skaityti namų statytojų blog’us, tai pastebėjau, jog nusipirkę sklypą žmonės dažnai susiduria su bėda – sklype nėra elektros.

Pas mus tokios problemos nėra, elektrą mes turime jau įvestą. Jeigu galima taip pasakyti, tai elektros mes turime per daug. T.y. mūsų sklype yra oro linijos stulpai, kuriais elektra eina pas vieną kaimyną. Prieš pirkdami sklypą bendravome su kaimynu, tai jis net pats išreiškė pageidavimą elektrą įsivesti iš pietinės sklypo pusės. Žinodami tai, drąsiai pirkome sklypą.

Bet apie viską nuo pradžių.

Naujo vartotojo sutartis su ESO

Vos tik įsigysite sklypą, reikės sudaryti sutartis dėl komunalinių paslaugų. Mūsų atveju tai yra elektros bei dujų sutartys su tuo pačiu tiekėju – ESO. Tai padaryti itin lengva:

jeigu dar to nepadarėte, užsiregistruojate MANOGILĖ tinklalapyje;

pasidarote Registrų Centro išrašo kopiją į kompiuterį

pasidarote apskaitos prietaisų rodmenų suderinimo akto kopiją į kompiuterį

MANOGILĖ platformoje užpildote prašymą naujiems klientams. Elektrai bei dujoms atskirai.

Per 2 d.d. gausite patvirtinimą, jog sutartys sudarytos.

Sugaišau gal valandą, nereikėjo niekur važiuoti.

Elektros stulpų iškėlimas

Vos tik užsiregistravau, iškart gavau galimybę per tą pačią platformą užpildyti prašymą sąlygoms. T.y. ESO duos sąlygas, pagal kurias turėsime vykdyti stulpų iškėlimą.

ESO stulpų iškėlimas
ESO stulpų iškėlimas

Žinau, kad tai atlikti teks savo lėšomis, tačiau dėl viso pikto pabandysiu pasiderėti. Visgi stulpai stovi sklype.

Planas

Pats idealiausias variantas yra panaikinti abu stulpus (nr.1 ir nr.2 brėžinyje), kad aplink sklypą neliktų nei vieno. Tokiu atveju nekils bėdų statant tvorą. Tačiau su pirmuoju numeriu gali kilti daugiau kėblumų – nuo jo yra pasijungęs dar vienas vartotojas, jis pajungtas nuo stulpo, esančio kitame sklype. Tad spėju tai gali užtrukti ilgiau ir kainuoti daugiau. Žiūrėsime ką sakys ESO, kokios yra sąlygos ir spręsime pagal tai. Palikus pirmąjį stulpą didesnių bėdų nebus, jis nedarys įtakos projektuojant namą (el. apsaugos zona, 1kV – po 1m į abi puses).

Kol kas laukiame žinių iš ESO, o laisvu laiku tvarkomės aplinką, bendraujam su kaimynais.