Drenažo įrengimas

Viskas apie drenežą Milkonamas projekte

9/4/20204 min read

Drenaži įrengimas Vilniuje
Drenaži įrengimas Vilniuje

Jau po geologinių grunto tyrimų žinojome, jog sklype turime aukštus gruntinius vandenis. Be to, lygindami pamato aikštelę, radome „dovanėlę“. Tai buvo šlapias ypač smulkus smėlis, kuris lingavo. Dėl to nusprendėme prieš įrengdami pamatus nudrenuoti visą sklypą. Darydami darbus kartu su pamatų rostverko įrengimu sutaupėme ir laiko, ir finansų, nes naudojome tą pačią techniką. Be to, išvengėme sklypo kasinėjimo vėlesniuose etapuose.

Trumpai:

- Darbai atlikti 2020-05-27 per dvi dienas;

- Įrengta drenažo sistema bei infiltracinis šulinys;

- Darbus atliko MB Ruptera. Vadovas Mantas iš šios įmonės tikras profesionalas, baigęs ne vieną aukštąjį, žino daug ir konsultuoja toliau šio namo statybose visais inžineriniais klausimais;

- Planuojamas biudžetas ~1400€. Drenuoti reikia apie 50 metrų.

Projektas

Projekto drenažo įrengimo daliai nedarėme, tačiau viską tiksliai su Mantu aptarėme dar prieš pradėdami dirbti. Paruošėme preliminarius brėžinius kuriose vietose norime turėti drenažo sistemos pravalymo šulinėlius bei kur tiksliai pastatyti infiltracinį šulinį. Drenažo sistemą įrengėme žemiau nei rostverkas. Turėjome kainas už metrą, o nežinomos liko tik ekskvatoriaus išlaidos bei šulinio rentinių pristatymo kainos.

Labai svarbu paminėti, jog tie patys vyrukai tuo metu įrenginėjo ne tik drenažo sistemą, bet ir lietaus nuvedimo sistemą, nulinę kanalizaciją, po rostverku padarė įvadus elektrai, dujoms, vandeniui ir panašiai. Tai leido maksimaliai efektyviai išnaudoti mini ekskavatorių.

drenažo įrengimas namo statybų metu
drenažo įrengimas namo statybų metu

Kartu vyksta ir rostverko įrengimas

drenažui įrengti reikalingos medžiagos
drenažui įrengti reikalingos medžiagos

Drenažui įrengti reikalingos medžiagos

Plautus akmenukus atvežė Darius +37064419000
Plautus akmenukus atvežė Darius +37064419000

Plautus akmenukus atvežė Darius +37064419000

Drenažinis vamzdis

Kadangi gruntas pas mus smėlingas, pasirinkome plastikinį drenažo vamzdį dengtą geotekstile. Aplink drenažo vamzdį pylėme plautą skaldą ir viską įvyniojome į papildomą geotekstilę. Aukščiausioje ir žemiausioje drenažo sistemos vietoje, skirtinguose namo kampuose padarėme šulinėlius, kurie būtų naudojami pravalymui. Nuotraukose matysis ir trečias šulinėlis, bet jis naudojamas kitam tikslui lietaus nuvedimo sistemoje. Geotekstilę vėliau užpylėme smėliu, kurio pirkti nereikėjo, turėjome jo pakankamai pas save. Visur naudojome Wavin gaminius.

Infiltracinis šulinys

infiltracinis šulinys
infiltracinis šulinys

Į šį šulinį jau pajungėme drenažo sistemą, lietaus nuvedimo sistemą, o ateityje pajungsime ir biologinį nuotekų valymo įrenginį. Kaip matosi foto, pajungimas ne su „putomis“, o su tam skirta jungtimi. Planas buvo naudoti 2vnt. 1.5m pločio rentinius, tuomet dangtį ir dar vieną siauresnį rentinį. Apačioje norėjome daryti 50cm plautos skaldos sluoksnį. Tačiau kasant duobę pasimatė gruntinio vandens problema, jis ypač greitai kaupėsi, o šlaitas slinko dėl smėlingo grunto. Galiausiai pavyko įleisti 2 didžiuosius rentinius ir uždėti mažesnį rentinį, kuris truputį išlenda. Kai galutinai išlyginsime sklypą, reikės jį pripjauti.

Iš pradžių abejojau ar infiltracinis šulinys veiks, nes po apačia nepavyko pripilti plautos skaldos. Kita vertus, infiltraciniai šuliniai visada yra šiokia tokia loterija, niekada negali būti tikras, kad pavyks.

Savaitę po įrengimo gavome motulės žemės dovanų – 3 galingas liūtis. Per visas jas stebėjau kaip keičiasi vandens lygis šulinyje. Liūties metu vanduo pakyla ir lieka apie 70-80cm iki tos vietos kur ateina vanduo iš drenažo. Tuomet rytoj vanduo vėl nukrenta ir turime 100cm ar daugiau. Trumpai tariant, kol kas drenažas veikia ir per parą sugeria nuo 6 iki 8 kubinių metrų vandens.

Jeigu ateityje jis nustos veikti arba neužteks gylio, tuomet yra planas B: pasijungti siurbliuką su plude ir nusitiesi ~90m ilgio vamzdį į griovį. Be to, lietaus ir drenažo sistemos vandenį planuoju naudoti vejos ir augalų laistymui.

Kainos

Už darbus buvo sumokėta:

- Drenažo vamzdžiai: 140€

- Šulinėlių pastatymas: 100€

- Infiltracinio šulinio montavimas: 152€

Medžiagos kiek tiksliai kainavo nepasakysiu, nes buvo pirktos kartu su nuline kanalizacija, lietaus sistema bei kitais išvedimais. Preliminariai tai buvo apie 500€.

Papildomai dar kainavo 10m3 plautų akmenukų – 285€, tačiau panaudota buvo mažiau nei puse. Likutį sunaudojome po juodgrindėmis vėliau.

Šulinio rentinius pirkome Vilniaus GKG3 už 344.79€, jų atvežimas ir įkėlimas atsiejo dar 120€. Vilniaus GKG3 gal ir nepigiausi, bet už tai visada gausi ko reikia, greitai bei kokybiškai.

Kas be ko buvo reikalingas mini ekskavatorius, jam sumokėta buvo 270€. Tik darbus jis atliko ne tik drenažo sistemai, bet ir kitoms.

Sumoje gavosi 392€ darbai, 1129.79€ medžiagos bei 390€ mechanizmai. Iš viso 1891.79€ arba dalinai atmetus mini ekskavatorių ir infliltracinį šulinį, kuris skirtas ne tik drenažui apie 1450€.

Darbais esame patenkinti, žmones reklamuojame tik todėl, kad patiko darbų kokybė. Atlygio už tai negauname.

Instagram

Šį tinklaraštį atnaujiname tik pabaigę darbus, tačiau Instagram paskyroje kiekvieną dieną darome detalius video ir tiesiogines transliacijas iš statybų. Kviečiame prisijungti ir stebėti čia.