Degintos medienos fasadas

Deginta mediena modernioje architektūroje

8/5/20191 min read

Degintos medienos fasadas
Degintos medienos fasadas

Degintos medienos fasadas pastaraisiais metais tampa vis populiaresnis. Nepaslaptis, mes irgi susižavėjome tokia idėja.

Pagrindinis degintos medienos pliusas yra tas, kad tokia mediena jau nebeturi „maistingų“ medžiagų, tad joje nesiveisia vabzdžiai ar mikrorganizmai. O tai reiškia, jog ji tampa ypač atspari aplinkai ir ilgaamžė. Tačiau labiausiai baiminamės dėl estetikos, ar tikrai tokia medžiaga ilgai išliks ilgesnį laiką. Kol statybos dar nevyksta, nusprendėme išbandyti patys. Susisiekėme su darksidewood kurie be jokių skrupulų šį pavasarį nemokamai „pavaišino“ pavyzdžiais, juos netgi atvežė ir įdavė tiesiai į rankas. Didelis ačiū!

Nuotraukoje aukščiau matosi du pavyzdžiai. Esantis kairėje pavyzdys yra deginta mediena padengta aliejumi. Ji gan grubi, tepli. O antrasis pavyzdys yra toks pat kaip ir pirmasis tik dar papildomai „šukuotas“ ir padengtas tamsia alyva. Alyva suteikia papildomą apsaugą, tačiau kaip papasakojo atstovas, ją reikia padengti iš naujo kas ~5 metus. Antraip fasadas gali būti ne toks estetiškas. Šias lentutes jau nuo pavasario laikome vienoje vietoje, specialiai ant žemės, kad būtų didesnis aplinkos ir dregmės poveikis. Rezultatas – pavyzdžiai išliko kaip nauji, pakitimų nėra.

Bėgant laikui vis pasidalinsime rezultatais ir kartu išsiaiškinsime šios medienos praktiškumą. Jeigu įdomu, kviečiu sekti šį puslapį arba mūsų instagram paskyrą.

degintos medienos patvarumas
degintos medienos patvarumas