Monolitinės perdangos įrengimas

Milkos šeimininkas
3 komentarai
monolitinė perdanga vilnius

Perdanga buvo ypač laukiamas etapas mūsų name, nes jai atsiradus pamatėme tikrąjį namo dydį bei pirmojo aukšto erdves. Taip pat, tai bene vienas iš brangiausių etapų, todėl jam skyrėme itin daug dėmesio.

Monolitinė perdanga buvo pasirinkta dėl jos sudėtingumo. Turime 3m ilgio kabančią konsolę, kuri suformuos stogą terasai ir pridengs saulės šviesą, kad ji nekaitintų didžiosios vitrinos. Taip pat, kitoje pusėje turime 6 metrų ilgio konsolę besiremiančią ant V formos kolonos. Tai bus pastogė automobiliui bei stogelis nuo lietaus prie įėjimo į namą. Nors garažo nedarome, tačiau grįžus namo automobiliu nereikės baimintis, jog lyja lietus – visas kelias į vidų bus po stogu. Mažo būtų to, perdanga dar turi ir peraukštėjimą, kad antrojo aukšto langai ties stogu galėtų būti iki žemės (žr. konstrukcijų brėžinius žemiau).

Trumpai:

  • Medžiaga: armuotas betonas;
  • Kiekis: 26.5 m3;
  • Planuojama kaina: 15 000 – 18 000€;
  • Trukmė: 13 dienų;
  • Darbus atliko: Monolitas.lt

Konstrukcijos

Kadangi projekduodami namą užsakėme rimtą konstrukcijų projektą, šiame etape buvo lengva. Turėjome visus detalius brėžinius, kuriuos perdavėme rangovui. Kas be ko, tai buvo didelė pagalba konkursuojant darbus, nes rangovai matė kiekius bei sudėtingumą.

Nepaisant to, prieš pradėdami darbus su rangovu dar kartą visus brėžinius kartu tikrinome. Taip pat aš pats tikrinau apatinio mūro pririšimus, kad tik perdanga būtų tiksliai padaryta. Tokį didelį dėmesį skyriau, nes pas mus name daug sulygiuotų sienų, langų, o perdanga visus juos „įprasmina“. Kaip matosi brėžiniuose, kai kuriuose vietose buvo naudojami 36mm diametro armatūros strypai. Tad nors kabančių dalių ir daug – miegosime ramiai.

Perdangos peraukštėjimas, kad turėti langą iki žemės

Prie pradėdami darbus, dar papildomai nusimatėme angas nuotekų stovui, vėdinimo bei šildymo vamzdžiams. Tam padarėme 600×250 angą. Kaip visada, atspausdinome brėžinius, surašėme pagrindinius matmenis ir perdavėme rangovams.

Darbai

Darbai buvo išskaidyti į du etapus. Pirmuoju etapu buvo išlieta žemiau esanti perdangos dalis, o antruoju etapu – aukščiau esanti perdanga. Taip buvo daroma, nes perdanga yra su peraukštėjimu, o karštomis dienomis sumaišyti skirtingo tirštumo betoną būtų buvę sudėtinga. Kaip matosi nuotraukose apačioje, darbai prasidėjo atsivežus kalibruotą medieną ir faneros klojinius.

Statybų aikštelėje patys nebuvome, tačiau pagrindinis karkasas buvo surinktas per 2-3 dienas. Viduje buvo juodgrindės, tad atramas statyti buvo lengva. Lauke smėlis buvo suvibruotas su vibro plokšte, kad išvengti perdangos „susėdimo“ pilant betoną.

Betono klojinių atramos

Žemiau jau matosi būsima kabanti pastato dalis antru aukštu. Ji tikrai atrodys lyg kabanti, nes remsis tik ant vienos 10x10cm metalinės kolonos.

Kopėčių dar nebuvo, bet smalsumas nugalėjo – lipome į viršų pažiūrėti kokie gi vaizdai bus iš antro aukšto patalpų.

Kaip matote nuotraukoje žemiau, į perdangą buvo įbetonuota metalinė „taburėtė“. Tokia pati, tik apversta buvo įbetonuota į pamato rostverką, tuomet privirinome koloną ir galiausia ant viršaus apverstą metalinę detalę. Taip perdanga susiarmuoja su kolona.

Išbetonavus pirmąją dalį betonas buvo uždengtas su plėvele ir palaistytas vandeniu. Drėgme neleidžia betonui taip greitai džiūti, to pasekoje jis tampa stipresnis.

Po pirmojo betonavimo liko styroti nemažai armatūros. Šios dalys buvo užbetonuotos vėliau antruoju etapu. Netrukus buvo pradėti surinkinėti ir antros dalies klojiniai. Nuotraukose žemiau matosi būsimi laiptai bei anga vėdinimo bei šildymo vamzdžiams. Šioje vietoje nuolat atlikdavau kontrolę ir su lazeriu matuodavau būsimus atstumus. Viskas buvo idealiai, išskyrus laiptus, ten radau klaidą, kuri buvo greitai pataisyta. Jos nepaitaisius, būtume turėję 19cm trumpesnius laiptus bei 19cm platesnį koridorių. Statybų kasdienybė, kitaip tariant.

Lygiagrečiai buvo pradėti rišti ir abu armatūros karkasai. Iš pradžių apatinis, o po to viršutinis. Darbas buvo labai nelengvas nes vasara įgavo pagreitį ir stipriai sušildė orą. Ypač tiesioginiuose saulės spinduliuose 🙂

Išliejus antrąją perdangos dalį, teko pačiam papildomai ją palaistyti. Bet šiltais vasaros vakarais tai ne kas kita, kaip malonumas. Net ir po vienos dienos, 22 valandą, prisėdus ant perdangos paklausyti gamtos, jautėsi iš jos sklindanti šiluma (stingstantis betonas).

Kas be ko, kai atsirado stogas virš galvos, tai pradėjome juo mėgautis. Apačioje keletas foto iš grill vakarėlio, kuriame su Kamado Bono kepėme lašišą, dešreles, sūrio pyragą, picas, Portugališkus Pastel de nata… ir dar kažką, jau nepamenu. Buvo skanu, kai įsikursime, būtinai turėsime didesnį Kamado Bono 🙂

P.S. baras iš Arko M18 blokelių 🙂

Na ir štai, galutinis rezultatas. Po darbų dar kartą atlikau matavimus su lazeriu ir gulsčiuku. Viskas idealiai gerai, paklaidos tik 1-2 cm ribose. Dar dabar pamenu tą šviežio betono kvapą. Pagrindinius išramstymus palikome 21 dienai, o kabančiose dalyse dar ilgiau.

Dar prieš pabaigiant darbus, puolėme skambinti savo mūrininkams, kad ateitų mūryti antro aukšto sienas. Deja, gavome blogų žinių – Andžej susilaužė koją. Teko spręsti dilemą, bet apie ją jau kitame straipsnyje.

Išvados

Šis etapas praėjo itin sklandžiai ir greitai. Viskas atlikta be klaidų, o turint omenyje perdangos sudėtingumą, visas sijas, rygelius, peraukštėjimus ir angas rezultatą vertinu labai gerai. Kaina gavosi tokia, kokia ir buvo sutarta dar prieš atliekiant darbus – 14 000€ į kuriuos įskaičiuota absoliučiai viskas. Mes važiavome tik pasigrožėti gerėjančiu rezultatu.

Instagram

Šį tinklaraštį atnaujiname tik pabaigę darbus, tačiau Instagram paskyroje kiekvieną dieną darome detalius video ir tiesiogines transliacijas iš statybų. Kviečiame prisijungti ir stebėti čia.

3 komentarai

AEA Namas 2021-01-20 - 11:52

Perdangos įrengimas yra kažkas tokio… Pamenu mūsų perdangos įrengimą taip, kaip būtų buvę vakar. 🙂

Atsakyti
Milkos šeimininkas 2021-01-20 - 18:16

Berods pas jus irgi monolitas buvo? 🙂

Atsakyti
AEA Namas 2021-01-20 - 19:14

Taip, monolitas, antrą kartą darytume lygiai taip pat (na gal tik smėlį pavibruotume, kad neturėti „pokštų“). 🙂

Atsakyti

Parašyti komentarą