Degintos medienos fasadas

Milkos šeimininkas
6 komentarai

Degintos medienos fasadas pastaraisiais metais tampa vis populiaresnis. Nepaslaptis, mes irgi susižavėjome tokia idėja.

Pagrindinis degintos medienos pliusas yra tas, kad tokia mediena jau nebeturi „maistingų“ medžiagų, tad joje nesiveisia vabzdžiai ar mikrorganizmai. O tai reiškia, jog ji tampa ypač atspari aplinkai ir ilgaamžė. Tačiau labiausiai baiminamės dėl estetikos, ar tikrai tokia medžiaga ilgai išliks ilgesnį laiką. Kol statybos dar nevyksta, nusprendėme išbandyti patys. Susisiekėme su darksidewood kurie be jokių skrupulų šį pavasarį nemokamai „pavaišino“ pavyzdžiais, juos netgi atvežė ir įdavė tiesiai į rankas. Didelis ačiū!

Degintos medienos testas sklype


Nuotraukoje aukščiau matosi du pavyzdžiai. Esantis kairėje pavyzdys yra deginta mediena padengta aliejumi. Ji gan grubi, tepli. O antrasis pavyzdys yra toks pat kaip ir pirmasis tik dar papildomai „šukuotas“ ir padengtas tamsia alyva. Alyva suteikia papildomą apsaugą, tačiau kaip papasakojo atstovas, ją reikia padengti iš naujo kas ~5 metus. Antraip fasadas gali būti ne toks estetiškas. Šias lentutes jau nuo pavasario laikome vienoje vietoje, specialiai ant žemės, kad būtų didesnis aplinkos ir dregmės poveikis. Rezultatas – pavyzdžiai išliko kaip nauji, pakitimų nėra.

Bėgant laikui vis pasidalinsime rezultatais ir kartu išsiaiškinsime šios medienos praktiškumą. Jeigu įdomu, kviečiu sekti šį puslapį arba mūsų instagram paskyrą.

6 komentarai

Ignas / a-namas 2019-08-05 - 8:59

Kaimynas terasą taip su lietlempe nudegino. Normaliai. Nors nemanau kad ji laikys ilgiau nei alyvuota. Labiau dekoratyvinis saugos būdas.
Galima pačiam deginti bet visą fasadą užsiknisi pats 😉
Šiaip tai japonų išradimas, Shou Sugi Ban vadinasi. Deginimas tarp 3 lentų.
Pačiam be žinių kažin ar pavyks gerai.
Čia yra pavyzdžių neblogų: https://dominant-wood.com.ua/ru/news/289-yaponskaya-tehnologiya-obrabotki-drevesinyi-ognem

Atsakyti
Milkos šeimininkas 2019-08-05 - 10:27

Pačiam įmanoma, bet kaip ir visuose kituose darbuose bus didelės laiko sąnaudos, nes nėra patirties. Tad visada reikia skaičiuoti ar apsimoka.
Yra ir kitas degintos medienos tipas, t.y. termo mediena. Ji deginama dideliame karštyje be ugnies, tad jos ne tik paviršius, bet ir visas vidus yra „miręs“. Svarstome ir tokią galimybę, nes tokį fasadą galima pasidaryti ir palikti likimo valiai natūraliai nupilkuoti.

Atsakyti
Ignas / a-namas 2019-08-05 - 11:31

Taip, rankomis deginti tai pernelyg vargo.
Na dar tamsinto maumedžio variantą svarstykit, kaip aš padariau tambūrui.
Spėčiau toks ir pigiau ir ilgaamžiškiau. Tik… labai trunka tas lenteles susukti gražiai.

Atsakyti
Milkos šeimininkas 2019-08-05 - 14:54

O kokiu būdu tu tamsinai maumedį? Gali įmesti ir nuorodą, jeigu jau rašei

Atsakyti
Milkos šeimininkas 2020-04-20 - 6:12

Kaip sekasi su fasado medienos mėginiais, dalinamės instagram paskyroje čia.

Atsakyti

Parašyti komentarą